Serkan ÇAKMAK

CEO

Evli ve 2 çocuk babası olup, İstanbul'da yaşamaktadır. 

Yazılım sektörüne 1998 yılında başlamış, o dönemlerde ASP (Active Server Pages) yazılım dili ile tanışmış ve bu alanda aktif olarak çalışmaya başlamıştır. 2003 yılına gelindiğinde ise popüler olan Flash ve ActionScript 3 (AS3) gibi alanlara yönelmiştir. Bu dönemde Kadir Has Üniversitesi'nin düzenlediği yarışmada Flash Türkiye'de ikinci olmuş ve bu alandaki yeteneğiyle dikkat çekmiştir. Aynı dönemde PHP programlama diliyle de ilgilenmeye başlamıştır.
 

2004 yılında Kırıkkale Üniversitesi Elektronik Haberleşme Teknikerliği bölümünde eğitim almış ve 2006 yılında mezun olmuştur.

2006 yılında kendi yazılım firmasını kurarak, birçok kurum ve kuruluşa yazılım, grafik ve SEO hizmetleri sunmuştur. Bu süreçte geniş bir müşteri portföyüne sahip olmuştur.
 

2008 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'ne başlamış ve 2011 yılında buradan mezun olmuştur. Aynı dönemde sistem ve ağ yönetimi konularında özel bir kuruluştan eğitim almış ve Microsoft'un çeşitli sertifikalarını almıştır.
 

2013 yılında Emreaydin.org ile Altın Örümcek Finalisti olan olmuştur, 2017 yılında Okan Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve CEH (Certified Ethical Hacker) eğitimi almıştır.
 

2018 yılında CEH V.10 eğitimini tamamlayan ve ISO 27001 Eğitimi alarak Information Security Management System Auditor/Lead Auditor unvanına sahip olmuştur, 2019 yılında Türkiye Teknoloji Takımı bilişim koordinatörü olarak göreve başlamış ve Baykar Savunma ekibine dahil olmuştur.
 

2020 yılında Ahmet Yesevi Üniversitesi Siber Güvenlik Yüksek Lisans eğitimini onur öğrencisi olarak tamamlamıştır, CEH Master sertifikası için çalışmalara başlamıştır.
 

2021 yılında tüm görevlerinden istifa edip, kripto paralar üzerine yazılım şirketi kurma serüvenine başlamış ve Türk Standardları Enstitüsü Beyaz Şapkalı Hacker - Sızma Testi Uzmanı eğitimini tamamlamıştır.
 

2023 yılında yüksek lisansını tezliye çevirmek için Üsküdar Üniversitesi Tezli Yüksek Lisans Siber Güvenlik Programına başlamıştır.