web tasarım

Web Tasarımı

E-Ticaret Yazılımları

Her geçen gün daha çok ilerleyen teknoloji sayesinde, internetler hayatımızın vazgeçilmez birer parçası haline gelmiştir. Hemen hemen herkez internet ile az çok kaynaşmıştır. İnternet hayatımızda gitgide büyüdükçe, haliylen internet ile çözemediğimiz bir şey kalmıyor.


İnternet, insanların hayatında önemli bir rol oynamaktadır. Çünkü kişiler internet ile, kendini hiç yormadan ve hareket etmeden işlerini yapabiliyorlar. İnternetin hayatımızda bu hale gelmesinden dolayı ve internetin hayatımızda önemli bir rol almış durumdadır.

Bundan esinlenen satıcılar, kendi ürünlerini hem normal satarak, hemde internet üzerinden satarak, kendi paylarını çıkarıyorlar. Bunun sonucunda bir çok kişi satıcı, kendi ürünlerini internet üzerinden satmaya başladı. Yani E-Ticaret, internet ortamında kullanılmaya başlandı.

Elektronik Posta'dan esinlenen adı ve kısaltması ile E-Ticaret, internet ortamında hızlı bir şekilde gelişim göstererek, tüm kullanıcılar tarafından beğenime hazırlandı. E-Ticaret Yazılımı, kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi ile görüldü. Ve E-Ticaret Yazılımı sistemi, internette ki yerini çok hızlı bir şeklide almayı başardı. Peki bu E- Ticaret Yazılımı Nedir?

E-Ticaret Yazılımı Nedir?

Elektronik Ticaret kısaca E-Ticaret, 1995 yıllarında internet yerini alan, Ticaretin internet üzerinden yapılmasına denir. E-Ticaret Yazılımı, Türkiye'de ki kullanıcı sayısı son zamanlarda gerçekten ciddi bir artış göstermiştir. E-Ticaret Yazılımı, vatandaşların işlerini bir hayli kolaylıştırmakla kalmıyor ayrıca, kişiye zamandan da kazandıyor.

Ürünlerinizi normal bir şekilde almak için, o ürünün olduğu yere gitmelisiniz. Ama E-Ticaret Yazılımı sayesinde bu dertten kurtuluyorsunuz. Çünkü alacağınız ürünü tek bir tuş ile kapınıza kadar getiriyorlar. Bu sayede zaman ve fiziksel bir güç artışına neden olmuyor.

E-Ticaretin Yazılımının Yararları

E-Ticaret Yazılımı, hayatınıza bir çok kolaylık kazandırdığını yukarıdaki paragrafta belirtmiştik. Şimdi ise E-Ticaret Yazılımı'nın bizlere olan yararlarından bahsedelim. E-Ticaret Yazılımı, sizleri herhangi bir ürünü fiziksel olarak gidip almak gibi bir durumunuz olmadığı gibi, ayrıca kapınıza kadar hizmet sunmaktadır.

E-Ticaret Yazılımı sayesinde, bir ürünü istediğiniz saatde kapınıza getirebiliyorsunuz. Ve 7/24 bir şekilde temin edebiliyorsunuz. Ayrıca bir ürünü almak için tükettiğiniz enerjinin dışında ayrıca, zaman tasarrufuda elde edebiliyorsunuz. E-Ticaret Yazılımı herhangi bir ürün aldığınızda, E-Ticaret Yazılımı siteleri toptan ürün sattığı için, sizlere maddi amaçtan da kazandırıyor.

Herhangi bir ürünün satışı çıkarıldığı mekan sizlere uzak ise veya başka ülkelerde ise, bu ürünü almanız bir hayli güçleşecek. Ama ki E-Ticaret Yazılımı sitesine girerek, istediğiniz ürünü hangi ülkede olur ise olsun kapınıza kadar getirilecek. Herhangi bir ürünün mağazada olup olmadığını anlamak için, telefon açmanız veya mağazaya gitmeniz gerekebilir. Ama E-Ticaret Yazılımı ile, bir ürünün stok durumunun olup olmadığını E-Ticaret Yazılımı sitesinde görebilirsiniz.

E-Ticaret Yazılımı siteleri, sizlere günlük hayatta bunlar gibi bir çok artıları bulunuyor. Ve E-Ticaret Yazılımı, sadece yukarıdaki yazanların bir kaçıdır. E- Ticaret Yazılımı sayesinde, olumlu olarak bu kadar artı kazanabilirsiniz. Çünkü E- Ticaret Yazılımı, hem satışçının hem de tüketicinin birlikte uzlaşarak ve kazançlı bir alışveriş yapmak için kurulmuştur.

E-Ticaretin Tüketici Tarafından Yararları

E-Ticaret Yazılımı, tüketicilere bir çok yararlı yönleri bulunmaktadır. E-Ticaret Yazılımı tüketiciye, zaman ve fiziksel bir güç sarfetmesini engellemektedir. E- Ticaret Yazılımı tüketiciye, alışveriş konusunda çok iyi ve ok güçlü olanak kazandırmaktadır.

E-Ticaret Yazılımı, ürünleri web sitesinde düzenli ve açık kaynaklı bir bilgiye sahiptir. Bu sayede tüketiciler, E-Ticaret Yazılımı'ndan istediği ürünün bilgisine erişebilir. Tüketici herhangi bir ürün alacağı zaman, o ürün hakkında detaylı bir bilgi de almalıdır. Ama tüketici bu ürün hakkında hiç bir bilgiye sahip değildir.

Tüketici olan kişi, alacağı ürün hakkında detaylı bir bilgiye sahip değil ise, ürünü almaktan vazgeçebilir. Ve buda sizlere maliyet kazandıramaz. Tüketici alacağı ürün hakkında bilgi almak için, satışı yapılan mağazaya gitmesi gerekmektedir. Veya mağazayı araması gerekmektedir.

Eğer ki mağazanın telefon, adres, fax vs. bilgilerine ulaşamaz ise, o mağazaya ulaşması bir hayli zarlaşacaktır. Ama, o mağazanın E-Ticaret Yazılımı olsa idi, bu konu ile ilgili hiç bir sıkıntı çekmeyecektiniz. Yani E-Ticaret Yazılımı sayesinde, mağazanın adresini, fax numarasını, telefon numarı gibi tüm iletişim bilgilerine sahip olacaktınız.

E-Ticaret Yazılımı sayesinde, sizlere daha çok ürün ve ürün fonksiyon özelliği sunulmaktadır. Buda sizlere daha kolay erişim imkanı sunmaktadır. Ayrıca E-Ticaret Yazılımı müşterilere, telefon, fax vs. bu tür maddi ihtiyaçlarında üstünü çizmesini sağlıyor. E-Ticaret Yazılımı'nın en önemli unsuru ise, bunların hepsini bir çatı altında toplamasıdır.

E-Ticaret Yazılımı, sizlere herhangi bir ürün hakkında detaylı bilgileri tam detaylı bir şekilde vermek ile kalmayıp ayrıca sizlere, ürünün renk, numara vs. fonksiyonlarınıda sunuyor. Ayrıca herhangi bir ürün hakkında kullanıcı yorumunuda dinleyebiliyorsunuz. Herhangi bir kullanıcı aldığı ürünün altına olumlu veya olumsuz yorum yaparak, sizlerinde ürün hakkında daha çok detaylı bilgilere ulaşmasını sağlamaktadır.

Tüketiciler alacağı ürünü, indirimli bir şekilde almayı hedeflemektedir. Tabi ki indirim hemen hemen her kişi tarafından yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcı bir ürünün indirime girip girmediğini bilmemektedir ve öğrenmesi için firmayı araması gerekmektedir. Ama E-Ticaret Yazılımı bünyesinde bir çok firma olduğu için ve firmalar rekabet içerisinde oldukları için, ürünlerine indirim vermektedir. bu da sizlerin E-Ticaret Yazılımı sayesinde, ürünleri ucuz bir şeklide almasına neden olmaktadır.

E-Ticaretin Satıcı Tarafından Yararları

E-Ticaret Yazılımı, tüketiciye kazandırdığı artılar gibi, satıcıya da bir çok artılar kazandırmaktadır. Tüketiciler, satıcı tarafından velinimektir. Müşteri herhangi bir hakkında deyatlı bir bilgi almak için sizlere ulaşması gerekmektedir.

Tüketici, herhangi bir ürün hakkında bilgi almak için sizlere telefon açarak ulaşması gerekmektedir. Sizlerde satıcı olarak, ürün hakkındaki detaylı bilgileri müşterilere vermek zorundasınız. Müşteriler sizlere telefon açarak ulaşırda bilgi almak ister ise, sizler telefon başında tüketiciye bilgi vereceksiniz. Buda sizleri bir hayli işlerinizden alıkoyacak.

Tüketici sizleri arayıp, ürün hakkında bilgi almak için sizleri işlerinizden alıkoyacaktır. Buda sizlere iş hayatınızda olumsuz bir etken verecektir. Ama ki bir E-Ticaret Yazılımı'na sahip olsaydınız, bu gibi konular ile uğraşmayacaktınız. Müşteriler E-Ticaret Yazılımı'nıza girerek, sizleri ürün hakkında bilgi almak için rahatsız etmeyebilir. Buda sizlere iş hayatınızda bir artı daha kazandırmış olabilir.

Tüketici, herhangi bir ürün hakkında bilgi almak için sizlerin mağazanıza gelerek ulaşması gerekmektedir. Sizlerde satıcı olarak, ürün hakkındaki detaylı bilgileri müşterilere vermek zorundasınız. Müşteriler sizlerin mağazanıza gelerek bilgi almak ister ise, sizler tüketicinin başında tüketiciye bilgi vereceksiniz. Buda sizleri bir hayli işlerinizden alıkoyacak.

Tüketici sizlerinin mağazanıza gelerek, ürün hakkında bilgi almak için sizleri işlerinizden alıkoyacaktır. Buda sizlere iş hayatınızda olumsuz bir etken verecektir. Ama ki bir E-Ticaret Yazılımı'na sahip olsaydınız, bu gibi konular ile uğraşmayacaktınız. Müşteriler E-Ticaret Yazılımı'nıza girerek, sizleri ürün hakkında bilgi almak için rahatsız etmeyebilir. Buda sizlere iş hayatınızda bir artı daha kazandırmış olabilir.

Yani bu gibi durumlar için satıcı olan kişi, hiç bir zorluk çekmeden, kazancının peşinde olacaktır. Herhangi bir ürünün indirimde olduğunu duyurmak için, ciddi bir miktarda para harcıyarak, kullanıcılara ulaştırması gerekmektedir. Ama E-Ticaret Yazılımı sayesinde, reklam vs. kendinizi duyurmak gibi konularda ücretsiz olarak yardım ediyor.

Herhangi bir ürünün reklamını yapmak için E-Ticaret Yazılımı sayesinde, bir çok kişiye ulaştırmayı hedefleyebiliyorsunuz. Buda sizlere afiş, el kağıtları, reklam tabelaları vs. maddiyatların üzerini çizmiş oluyor. Ve E-Ticaret Yazılımı sayesinde, müşteri kazanmak için ve firmanızı duyurmak için, maddi ve madeni ihtiyaçların önüne geçmiş oluyor.

Normal mağazanızda ürünlerinizi tüketiciler ile buluşturmak için, belirli bir saatiniz vardır. O saati geçtiğinizde, dükkanınızı kapatarak, evizine gidersiniz. Buda müşterileri kaybına neden olabilir. Ama E-Ticaret Yazılımı sayesinde, müşteriler istedikleri zaman sizlerden alışveriş yapabilecekler. Buda sayede müşterilerin sizlere olan sadakatini arttırabilirsiniz.

E-Ticaret Yazılımının Dezavantajları

E-Ticaret Yazılımı, satıcılara ve tüketicelere bir çok artılar kazandırmaktadır. E- Ticaret Yazılımı'nın avantajlarından yukarıdaki paragraflarda bahsetmiştik. E- Ticaret Yazılımı'nın bir çok avantajı olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. Ama E-Ticaret Yazılımı'nın bize kazandıklarının yanında dezavantajları, hiç bir etki göstermeyebilir.

E-Ticaret Yazılımı, sizlere bazen tam destek veremeyebilir. Nedeni ise, bayram vs. önemli günlerin öncesinde tüketiciler çok alışveriş yapabilir. Bu da alacağınız ürünün belirli bir zaman süresi içerisinde sizler ile pek ilgilenemeyebilir. E-Ticaret Yazılımına sahip olan siteden yapacağınız alışverişte, alacağınız ürün kargo ile gönderilebilir.

E-Ticaret Yazılımı, birden fazla kargo firmaları ile çalışabilir. alacağınız ürün sizlere uzak ise, kargolanarak gönderilir. Kargo aracı yolda kaza yapabilir. Ve ürününüz elinize biraz geç gelebilir. Ayrıca Kargo aracında kaza vs. sebepler ile oluşan kazalarda da, ürününüz elinize geç gelebilir.

E-Ticaret Yazılımı, birden fazla kargo firmaları ile çalışabilir. alacağınız ürün sizlere uzak ise, kargolanarak gönderilir. Kargo aracı yolda kaza yapabilir. Ve ürününüz elinize biraz geç gelebilir. Ayrıca Kargo aracında kaza vs. sebepler ile oluşan kazalarda da, ürününüz elinize geç gelebilir.

E-Ticaret Yazılımı, son zamanlarda bir çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği E-Ticaret Yazılımı, satıcılar tarafından sahtekarlığa sebep olabilirsiniz. Sahtekarlıklarda en çok görülen maduriyetler ise, ürünün çakmak olarak gelmesi, herhangi cep telefonu modelinin oyuncak olarak gelmesi veya bir ürünün hiç gelmemesi gibi madurluzlar gözükebilmektedir.

Bir cep telefon modelinden örnek vermek gerekir ise, E-Ticaret Yazılımına sahip bir web sitesinden alacağınız cep telefonu, yukarıda belirttiğimiz gibi elimize bir oyuncak parçası geçebilir. Ayrıca cep telefonun orjinali ile birebir, çakma modeli gelebilir. Veya gelen cep telefonunun donanımında bulunun parçalar eksik gönderilebilir. Veya E-Ticaret Yazılımına sahip bir web sitesinden alacağınız elbise, defolu gönderilebilir.

E-Ticaret Yazılımı, bir çok kişi tarafından ciddi bir kullanıma sahiptir. Ve E-Ticaret Yazılımı, genellikle alınan ürünün kapıda ödeme imkanı veya kredi kartı ile direk ödeme imkanı olarak 2 gruba ayrılmaktadır. Ödeme imkanı 2'ye ayrılan E-Ticaret Yazılımı, birisi güvenli ve diğeri ise para tuzağı olabilir.

E-Ticaret Yazılımı, yukarıda belirttiğimiz gibi 2 gruba ayrılır. Bunlardan birisi diğerinden daha çok güvenli olan kapıda ödeme imkanıdır. Aldığınız ürünü kapıda ödeme yaptırmak, kullanıcılar tarafından daha iyi olacaktır. Nedeni ise, aldığınız ürün kargo ile sizlere ulaşınca, kutusunda açıp her kısmına hatası var diye veya herhangi bir yerinde zedelenme varmı diye kutuyu açıp kontrol edebiliyorsunuz.

Üründe herhangi bir sıkıntı yok ise, parasını verip ürünü alabiliyorsunuz. Ama üründe herhangi bir sıkıntı çıkar ise, ürünü istememe gibi bir şansınız oluyor. Hatalı olan ürün, ürünü kapıya getiren kargo şirketi tarafından tutanak tutularak, ürün değişime veya iadeye gönderiliyor. Bu sayede ürünü almadığınız gibi haliylen parasını da vermiyerek, güvenli bir alışveriş sağlıyorsunuz.

Ödeme şekline bakılarak 2 gruba ayrılan maddelerden diğeri ise kredi kartı ile ödeme imkanıdır. Kredi kartı ile ödeme yapılan ürün, kapınıza gelmeyebilir. Bu sayede paranızdan olmuş olabilirsiniz. E-Ticaret Yazılımı üzerinden bir ürün alacaksanız, sizlerden web sitesi üzerinde e-posta adresinizi, tc kimlik numaranızı ve kredi kartı bilgilerini yazmanızı isteyebilirler.

E-Ticaret Yazılımına sahip olan web sitesine bu bilgileri yazarsanız, başınız dertte olabilir. Ve bu dertten kurtarılmayabilir. E-Ticaret Yazılımı, bir çok kullanıcı tarafından ciddi bir artış gösterildiği için, piyasaya korsanlar ve hackerlar çıkmıştır. E-Ticaret Yazılımı üzerinden alacağınız ürün için verdiğiniz kredi kartı vs. bilgilere ulaşabilirler. Ve ulaştıkları bilgiler sayesinde kredi kartınızdan para çekme, harcama yapma gibi bir çok işlem gerçekleştirebilirler.

Bizler 'Ureticy Digital Media' olarak, sizlerin ihtiyaçlarınızı dinleyerek, %100 çözüm odaklı fikirlerimiz ile, ihtiyaçlarınızı gidermek üzere yanınızdayız.

Üretime Girenler
Üretimden Çıkanlar

Web Tasarımı, Web Tasarım, Web Programlama, Özel Yazılım, SEO, Sunucu Barındırmai PHP Programlama, Web Yazılımı

Web tasarımı ve web yazılımı hizmetleri, SEO arama motoru optimizasyonu, sosyal medya hizmetleri, mobil programlama hizmetleri sunuyoruz.

Tekstilkent A24 Blok No:42, Esenler, İstanbul 34110
0212 438 5222